Złoto – jak nie dać się nabić w butelkę?

0

Inwestycja w złoto jest ryzykowna? Wielu z nas po aferze z Amber Gold mogło odnieść takie wrażenie. By lepiej zrozumieć zamieszanie z gdańską spółką warto poznać różnicę pomiędzy kupowaniem fizycznego złota a inwestycjami w niepewne lokaty, rzekomo oparte na kruszcu.

Na czym polega różnica? To proste, kupując fizyczne złoto przechowujemy je tam, gdzie chcemy i od nas zależy, czy i kiedy będzie sprzedane. Jeśli kupujemy je z myślą o odsprzedaży to sami też ponosimy ryzyko zmian cen, a nie zawierzamy obietnicom takiego czy innego parabanku.

 
Zasadnicza różnica dotyczy też usług firm, z których korzystamy inwestując w złoto. W przypadku lokat parabankowych są to firmy takie jak Amber Gold, które oferują produkty finansowe oparte np. na kruszcach. Niemniej zwykle nie mamy możliwości zweryfikowania, czy jest tak naprawdę. Kupując fizyczne złoto powinniśmy korzystać z usług mennic – firm profesjonalnie zajmujących się dystrybucją złota. To instytucje, które dostarczają nam certyfikowany kruszec od producentów, dają możliwość przechowywania go w skarbcu i późniejszego odebrania.


Różnice te ilustruje załączona infografika.

Bezpieczne inwestycje tylko w fizyczne metale szlachetne

 

 

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.