5 świątecznych prezentów z kruszcem w tle

0

Ileż to razy w przedświątecznym okresie zastanawiamy się co danej osobie kupić w prezencie pod choinkę. Albo ktoś już “wszystko ma”, albo nie wiadomo, czym się interesuje. Podobnych dylematów jest przecież bez liku, a zwykle możliwość pójścia na łatwiznę bierzemy pod uwagę jako opcję ostateczną. Czy złoto lub srebro może być zatem dobrym prezentem? 

christmas-791118_1280

Oczywiście srebro lub złoto w fizycznej formie nie spełni oczekiwań nastolatka marzącego o nowym tablecie, laptopie czy konsoli. Jednak czasem naprawdę warto zaryzykować na rzecz czegoś nie tylko wartościowego, ale i służącego edukacji i wzbudzaniu świadomości wśród młodych ludzi, jak istotna jest w życiu finansowa inteligencja.

Być może fakt ofiarowania w świątecznym prezencie sztabki złota lub srebra będzie symbolicznym początkiem procesu oszczędzania, z którym jak wiadomo mamy jako społeczeństwo dość poważny problem.

Wśród wielu form kruszcu w fizycznej postaci na specjalne okazje wiele jest też takich, które bezpośrednio nawiązują do świątecznego okresu, stając się tym samym dobrą alternatywą dla prezentów o wątpliwym zastosowaniu czy treści.

Obejrzyj w Mysaver TV

1. Srebrna moneta – świąteczna gwiazda

star1Propozycja wybitnie świąteczna – moneta w kształcie gwiazdy, wyemitowana przez australijską mennicę Perth Mint, posiadająca specjalne opakowanie, które umożliwia zawieszenie jej na świątecznym drzewku. Moneta wybita została ze srebra próby .999 i jest prawnym środkiem płatniczym. Co niezwykle istotne, to że podobnych sztuk jest jedynie 3000. Może być nie tylko świetnym prezentem świątecznym, ale i całkiem niezłą lokatą kapitału.

https://mennicawroclawska.pl/moneta-swiateczna-gwiazdka/

2. Moneta świąteczna Disney’a

christmas1Kolejna propozycja wydająca się być doskonałym prezentem nie tylko dla najmłodszych, ale i osób starszego pokolenia. Wpisany w monetę motyw z postaciami Disney’a nawiązuje to początków jego twórczości i przedstawia postaci sprzed kilkudziesięciu lat. Wybita w liczbie 10 tys. sztuk w mennicy w Nowej Zelandii, również z próby .999, zapakowana w świąteczne pudełko doskonale nadaje się na upominek.

https://mennicawroclawska.pl/disney-moneta-swiateczna-1-oz-ag/

3. Świąteczne renifery prosto z Kanady

reindeer1Najnowsza moneta ze świątecznej kolekcji Royal Canadian Mint, wybita ze srebra próby .9999 wydobywanego wyłącznie w Kanadzie. Nie dość, że jest również prawnym środkiem płatniczym, to aby podnieść jej atrakcyjność i oczywiście wartość, wkomponowane w nią zostały kryształy znanej firmy Swarovsky. Moneta rzeczywiście rzadkiej urody.

https://mennicawroclawska.pl/swiateczny-renifer/

4. Kanadyjski liść klonowy z kryształkami

lisczkrysztalem1Oferta dla kolekcjonerów – ekskluzywna moneta wyemitowana przez Królewską Mennicę Kanadyjską – srebrny liść klonowy pokryty druzą. Jest to pierwsza moneta na świecie z tego typu zdobieniem – druza są to narastające w naturalny sposób kryształy wewnątrz pustych przestrzeni skalnych. Wykonana, podobnie jak powyższa pozycja, z próby srebra .9999, a dostępnych na całym świecie sztuk są jedynie 4 tysiące.

https://mennicawroclawska.pl/lisc-klonowy-z-krysztalkami/

5. Przebudzenie mocy

Wobec takich pozycji nie można przejść obojętnie. Dzisiejsza polska premiera nowej części Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy wzbudza emocje jakich w kinach nie widziano od lat. Dlatego też mennica New Zealand Mint przygotowała serię monet z tematami związanymi z najnowszą częścią gwiezdnej sagi.

kyloren1

Wybita ze srebra próby .999 w liczbie 10 tys. sztuk moneta może być doskonałym prezentem nie tylko ze względu na zbliżające się święta, ale także na dzisiejszą premierę. Ile warta może być za kilka lub kilkanaście lat? Na pewno sporo więcej, szczególnie wśród zagorzałych pasjonatów Gwiezdnych Wojen.

https://mennicawroclawska.pl/przebudzenie-mocy-kylo-ren-1-oz-ag-4797/

Srebro nie jest dziś surowcem bijącym rekordy popularności. Nie zapominajmy jednak, że w wielu przypadkach jest to prawny środek płatniczy, a jego wartość, skorelowana z cenami złota, będzie z pewnością rosnąć. Biorąc pod uwagę jego dzisiejsze ceny, a także niezwykle atrakcyjną fizyczną odmianę, warto w szale świątecznych zakupów zastanowić się, czy aby właśnie srebrna moneta nie będzie dla kogoś idealnym prezentem.

fot. pixabay.com

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Analityk rynków finansowych oraz wpływających na otoczenie makroekonomiczne decyzji podejmowanych przez polityków. Specjalista ds. komunikacji - obecnie menedżer komunikacji giełdowej spółce Vantage Development. Absolwent studiów MBA, w trakcie których pod kierunkiem prof. Romana Skarżyńskiego, wieloletniego pracownika Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie, napisał pracę dysertacyjną pt. „Wpływ marki oraz wizerunku na kondycję banków działających na polskim rynku w dobie globalnych kryzysów gospodarczych”. Po godzinach pracy zasłuchany w muzyce rozrywkowej i klasycznej miłośnik gór, dla którego największą wartością jest rodzina.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.