Srebrny Sherlock

0

Fani Sherlocka z niecierpliwością wyczekują czwartego sezonu serialu. I przyjdzie im jeszcze trochę poczekać, bowiem zaplanowany jest na 2017 rok. Tym czasem mennica nowozelandzka wyemitowała prawdziwy rarytas: komplet dwóch, srebrnych monet jednouncjowych z wizerunkami Sherlocka Holmes`a oraz Johna Watsona.

Pierwszy sezon serialu miał swoją premierę w 2010 roku (w Polsce w 2011) i niemal od samego początku zyskał sobie olbrzymią rzeszę wiernych fanów, za sprawą genialnej kreacji aktorskiej wiodącego duetu. Benedict Cumberbatch jako psychopatyczny, uzależniony od narkotyków Sherlock Holmes oraz Martin Freeman jako nieco komiczny i prozaiczny doktor Watson, z miejsca podbili serca oglądających.

Należy także podkreślić nowatorską formułę serialu. Historia z kart Arthura Conana Doyle`a przeniesiona została z XIX do XXI wieku, zatem jednym z podstawowych atrybutów Holmesa stał się telefon komórkowy, zaś Watson, w ramach leczenia post-afgańskiej traumy, pisze bloga, a nie opowiadania, jak było w oryginale. Scenarzyści w mistrzowski sposób skonwertowali niektóre smaczki, jak właśnie motyw uczestnictwa Watsona w konflikcie mającym miejsce w Afganistanie. W oryginale jest to II wojna brytyjsko-afgańska (1878-1880), w serialu Sherlock, są to działania w ramach wojny z terroryzmem, zapoczątkowane w 2001 roku.

sherlock_2_

Goldsaver.pl

 

Monety wybite są ze srebra próby .999 i każda z nich waży 31,1 g (1 uncja). Nakład zestawu ograniczony jest do 5000 egzemplarzy, co w skali światowej stanowi całkiem niezłą wartość. Zapakowane są one w pudełko przypominające książkę, z atrakcyjną okładką, przedstawiającą wizerunki Holmesa i Watsona. Zdjęcia bohaterów znajdują się także na rewersach monet. Obok zdjęć znajdziemy także panoramy Londynu oraz cytaty oddające naturę obydwóch bohaterów.

sherlock_1_

sherlock_3_

Monety dostępne są w ofercie sklepu Mennicy Wrocławskiej

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.