Wikingowie ze Scottsdale Mint

0

Scottsdale Mint zasłynęła u nas przede wszystkim monetami z Serii Biblijnej, która cechowała się niskim nakładem, numerowanymi egzemplarzami oraz wykończeniem antycznym. Nieco mniej popularna, jednak nie mniej efektowna seria “Wikingowie” trafi wkrótce pod polskie strzechy.  

wikingowie

Seria składać się bedzie z piętnastu monet. Pierwszy trzy to: Bóg Odyn, Król Kanut Wielki oraz Wojownik Rangar Lodbrok. Tematami kolejnych monet będą inne postaci z mitologii nordyckiej m.in. Thor, Loki, Tyr, Freya, Ivar Ragnarsson, Eryk Krwawy Topór, Herald III Srogi czy Bjorn Żelaznoboki.

wikingowie1

Podobnie jak w przypadku Serii Biblijnej, mamy do czynienia z monetami wykonanymi ze srebra próby .999 o gramaturze dwóch uncji (62,2 g). Monety posiadają bardzo atrakcyjny design, który idealnie współgra z antycznym wykończeniem. Nakład każdej z nich wynosi 1999 egzemplarzy i oczywiście na rancie znajduje się wybity numer każdej monety.Każda moneta zapakowana jest także w drewniane puzderko bogato zdobione efektownym pismem runicznym.

odin

Czy będzie to kolejny hit kolekcjonerski na miarę Serii Biblijnej? Mitologia nordycka jest nam nieco mniej bliższa niż tradycja chrześcijańska, z którą powiązana jest Seria Biblijna. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Nadal bowiem trwają spory o korzenie Mieszka I – jedna z hipotez sugeruje jego normańskie pochodzenie.

 ragnar

Sprawdź ofertę monet kolekcjonerskich w sklepie Mennicy Wrocławskiej

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.