Od oszczędności
do własnego kapitału

Zapisz się na newsletter serwisu RynekZlota24.pl. Poradnik otrzymasz na maila.
Zapisz się aby otrzymywać newsletter (informacje handlowe). Informacje handlowe w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną będą wysyłane przez Goldenmark Center sp. z o.o. oraz Goldenmark S.A., oraz Goldenmark Spółka Akcyjna Systems spółka komandytowa, dane adresowe spółek: ul. Kleczkowska 45, 50-227 Wrocław, w imieniu własnym oraz kontrahentów


Czym są oszczędności?

Jeden z banków próbował przekonać Polaków, że oszczędności są wtedy, gdy trafiają na nasze konto. Dlatego, zanim zaczniemy rozważania o oszczędzaniu, musimy dobrze zdefiniować pojęcie „oszczędności”. Możemy na nie spojrzeć w sensie pasywnym i uznać, że oszczędności są tam, gdzie wydajemy mniej za towary lub usługi. Zwolennicy aktywnego oszczędzania powiedzą, że oszczędności to kapitał, który udaje nam się gromadzić. Obydwa podejścia nie muszą się wykluczać.


Jak oszczędzać?

Oszczędzanie przede wszystkim musi być mądre. Jeśli szukasz sposobów na niższe wydatki, zawsze warto je dobrze przemyśleć. Nie każdy tańszy produkt pozwoli, w ostatecznym rozrachunku, na zaoszczędzenie. Nie zawsze tańsza usługa, naprawdę mniej nas kosztuje. Podobnie jest z lokowaniem zaoszczędzonych środków. Powinniśmy wiedzieć, jak chronić nasze oszczędności i odpowiednio dywersyfikować miejsca lokowania pieniędzy.


O poradniku

Podzieliliśmy nasz poradnik na trzy części. Pierwsza koncentruje się na poszukiwaniu sposobów na mniejsze wydatki, zasadach mądrego oszczędzania oraz na tym, jak unikać niepotrzebnych wydatków. Druga część dotyczy ogólnych zasad mądrego lokowania kapitału. W trzeciej prezentujemy zalety złota, jako filaru przyszłej emerytury i sposobu na ochronę oszczędności.