Raport rynku złota 2016

Zapisz się na newsletter serwisu RynekZlota24.pl. Raport otrzymasz na maila.
Zapisz się aby otrzymywać newsletter (informacje handlowe). Informacje handlowe w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną będą wysyłane przez Goldenmark Center sp. z o.o. oraz Goldenmark S.A., oraz Goldenmark Spółka Akcyjna Systems spółka komandytowa, dane adresowe spółek: ul. Kleczkowska 45, 50-227 Wrocław, w imieniu własnym oraz kontrahentów


Rok na plusie

Złoto po raz pierwszy od trzech lat zakończyło rok na plusie. I to całkiem sporym. Kurs w 2016 roku poszedł w górę o 8 procent. Inwestorzy w Polsce zyskali jeszcze więcej, bo blisko 10 procent. To efekt słabości krajowej waluty w ostatnich miesiącach.


Czy rok 2017 będzie równie udany?

Analitycy największych banków inwestycyjnych twierdzą, że tak. Zebraliśmy prognozy 12 instytucji z całego świata. Konsensus zakłada, że za niecałe 12 miesięcy kurs znajdzie się w pobliżu 1300 dolarów za uncję.


Nadchodzą bardzo interesujące miesiące dla złota. Czy amerykański bank centralny w 2017 roku trzykrotnie podniesie stopy procentowe? Tak w grudniu mówili jego przedstawiciele. Każdy, kto pamięta zapowiedzi z końcówki 2015 roku, traktuje je ze sporą rezerwą. Przecież 2016 rok również miał zakończyć się trzema podwyżkami, tymczasem doszło zaledwie do jednej.