10 milionów dolarów w srebrze… na autostradzie

0

Opancerzony samochód, przewożący sporą ilość cennego kruszcu, miał wypadek na drodze w stanie Nowy Jork. Na pobocze wysypało się srebro warte 10 milionów dolarów. Przez jakiś czas leżało niezabezpieczone.

Ciężarówka wiozła spory ładunek cennych sztabek srebra. W aucie przebywało trzech kierowców, którym mimo dość szybkiej reakcji nie udało się jednak uniknąć wypadku. Na drodze między Rochester a Queens samochód przewrócił się, a na pobocze wypadł cały zgromadzony ładunek. Srebro warte 10 milionów dolarów przez pewien czas leżało niezabezpieczone, choć jak wynika z późniejszych zapewnień policji, sztabki nie ucierpiały.

Nikt z uczestników wypadku nie odniósł większych ran ani uszkodzeń, choć wszyscy pasażerowie trafili do szpitala na obserwację. Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkie sztabki zostały odzyskane.

Wiadomo jednak, że potencjalnym złodziejom cennego załadunku trudno byłoby wynieść srebro z miejsca wypadku. Sztabki zapakowane były w dość sporej wielkości partie ważące około 70 kilogramów każda. Ewentualni sprawcy z łatwością mogliby rzucić się w oczy miejscowej policji, nie wykluczone jest również, że trudno byłoby im wynieść paczki ważące tyle kilogramów bez zauważenia. Sam ładunek został również dość szybko zabezpieczony.

Obejrzyj w Mysaver TV

Raport rynku złota 2016

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.