1600 dolarów za uncję złota. Sprawa Cypru i spadek zainteresowania?

0

Po głośnej sprawie na Cyprze i sięganiem przez państwo do kieszeni obywateli, złoto stało się obiektem zainteresowań inwestorów jako bezpieczna przystań. Porozumienie osłabiło nieco ten trend.

Porozumienie w kwestii ratowania Cypru przed ekonomiczną zapaścią ostudziła nieco zapał inwestorów wobec złota. Na rynkach dało się zauważyć spadek cen kruszcu, która ostatecznie uplasowała się w granicach 1600 dolarów za uncję. W ciągu dnia jednak cena nieznacznie spadła pod tę granicę, odrabiając stratę dopiero pod koniec sesji.

Sytuacja wciąż jest jednak dość nerwowa – podaje Gazeta Prawna. Poza sytuacją na Cyprze wpływ na ceny złota miało zatrzymanie odpływu środków z największego funduszu ETF, SPDR Gold Trust. Było to swego rodzaju wsparciem dla żółtego metalu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia pisaliśmy, że złoto przełamało kurs 1600 dolarów za uncję, jednak w najbliższym czasie nie należy spodziewać się spektakularnego marszu w górę. Sytuacja na rynkach jest na razie zbyt niepewna, żeby inwestorzy w jednej chwili rzucili się do zakupu sztabek.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.