1700 USD za uncję przełamane

0

Ostatnio pisaliśmy za wealthwire.com, że inwestorzy mają być może ostatnią okazję do kupienia złota poniżej 1700 USD za uncję. Tymczasem już dziś złoto przebiło tę kolejną z barier na drodze do jeszcze wyższych wzrostów. Dziś coraz więcej ekspertów wierzy w przebicie 1800 dolarów jeszcze w tym roku.

 

Dzisiejsze wzrosty cen złota wiązane są zwykle ze spodziewaną na jutro decyzją Europejskiego Banku Centralnego o wykupie obligacji najbardziej zadłużonych państw w Unii. Ta decyzja będzie odbierana jako kierunek na ratowanie regionu ale jednocześnie potencjalny czynnik rozwoju inflacji.

Swoje prognozy dla cen złota podniósł między innymi Goldman Sachs, którego eksperci przewidują osiągnięcie poziomu 1840 dolarów za uncję. Granica 1800 dolarów pojawia się coraz częściej w kolejnych prognozach i wydaje się całkiem realna z uwagi na fakt, że prawdziwym impulsem wzrostu cen złota może być dodruk pieniądza jaki szykuje Ben Bernanke zarządzany przez niego FED.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.