25 lat Amerykańskiego Srebrnego Orła

2

W 1986 Mennica Stanów Zjednoczonych rozpoczęła emisję monety Srebrny Amerykański Orzeł (American Silver Eagle). Dziś jest to jedna z najbardziej popularnych monet bulionowych. Z okazji rocznicy planowana jest emisja specjalnego zestawu pięciu okolicznościowych monet.

Rocznicowa emisja ma być limitowana i zgodnie z zapowiedziami nie przekroczy 100 tys. ekskluzywnych zestawów.

American Silver Eagle to jednouncjowa moneta bulionowa o nominale 1$. Mennica West Point produkuje monetę ze srebra najwyższej próby (Ag 999). To jedyna srebrna moneta bulionowa na świecie bita stemplem odwróconym. Ta technika jest charakterystyczna dla wszystkich monet pochodzących z USA.  Waga i czystość kruszcu tej monety jest objęta gwarancją rządu Stanów Zjednoczonych.

Awers Amerykańskiego Srebrnego Orła zdobi wizerunek kobiety przyodzianej w amerykańską flagę, zmierzającej w tryumfalnym pochodzie ku wschodzącemu słońcu, symbolizującemu wolność. W ręce kobieta dzierży gałązki dębu i lauru. Na rewersie widzimy tytułowego orła, który trzyma w dziobie wstęgę z łacińską maksymą „E Pluribus Unum” („Jedno z wielu”). Maksyma odnosi się do rządu narodowego USA, który  powstał w wyniku zjednoczenia poszczególnych stanów.

Amerykański Srebrny Orzeł jest dostępny w ofercie naszego partnera –  Mennicy Wrocławskiej

Monetę można również zakupić w wersji złotej jako American Eagle.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

2 komentarze

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.