Amber Gold tłumaczy się z problemów

0

Jak podał PAP za TVP Info prezes Amber Gold tłumaczy problemy z wypłatą pieniędzy kłopotami technicznymi. Mają one wynikać z braku możliwości otwarcia rachunku bankowego i kłopotami z obecnymi kontami. Właściciel filmy winą za taką sytuację obciąża Komisję Nadzoru Finansowego.

 

KNF zdaniem prezesa Amber Gold miała wysłać do wszystkich banków pismo w sprawie gdańskiej spółki. Od tego czasu kilka banków zerwało umowy z Amber Gold a kolejne nie chcą jej podpisać. Władze spółki przekonują, że jest ona wypłacalna tylko nie ma technicznych możliwości przekazania pieniędzy klientom.

Firma zapowiedziała również sprzedaż złota, które ma być zabezpieczeniem lokat jej klientów. Prezes Amber Gold przekonuje, że posiada wystarczającą ilość kruszcu by pokryć złożone w niej środki.

KNF zarzuca AG wykonywanie czynności bankowych bez licencji.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.