Amber Gold w stanie likwidacji

0

Serial z gdańską spółką parabankową wciąż trwa mimo że na stronie internetowej AG pojawiła się informacja o likwidacji spółki. Jednocześnie firma zapewnia, że wszyscy jej klienci otrzymają swoje pieniądze wraz z należnymi odsetkami. Równocześnie zastrzegając, że proces likwidacji może być rozłożony w czasie.

 

Przypomnijmy, że Amber Gold prowadził działalność parabankową oferując wysoko oprocentowane lokaty oparte na złocie i innych metalach szlachetnych. W praktyce spółka miała kupować kruszce niejako w imieniu swoich klientów równocześnie obiecując im nawet kilkunastoprocentowe zyski. Do dziś nie jest jasne ile złota zakupił Amber Gold i czy każda lokata miała w nim pokrycie.

Zatem Amber Gold nie był bankiem gdyż nie miał odpowiedniej licencji i znajdował się na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Nie był też mennicą gdyż nie oferował swoim klientom fizycznego złota i obiecywał zyski na metalach szlachetnych co w przypadku instytucji handlującej złotem jest niemożliwe.

Kłopoty gdańskiej spółki zaczęły się od upadku linii lotniczych OLT, w których była właścicielem. Następnie okazało się, że Amber Gold ma problemy z wypłacaniem pieniędzy klientom. Obecnie spółka znajduje się w stanie likwidacji.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.