Amerykański Orzeł obniżył lot

0

Z danych Mennicy Stanów Zjednoczonych wynika, że pierwsze półrocze roku 2012 przyniosło spadek sprzedaży złotych monet bulionowych w stosunku do tego samego okresu przed rokiem. Są też dane pozytywne.

W pierwszych sześciu miesiącach 2012 roku sprzedaż złotych Amerykańskich Orłów wyniosła 343 500 uncji trojańskich. Oznacza to spadek o 40% w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy roku 2011. Oznacza to największy spadek zanotowany przez Mennicę USA od roku 2008. Wtedy sprzedaż monet bulionowych nie przekroczyła 200 tysięcy uncji.

Dane Mennicy Stanów Zjednoczonych mają też nutę optymizmu. Pierwszy raz od trzech lat sprzedaż monet w czerwcu była wyższa niż w maju. Wzrost sięgnął 13 procent.

W zestawieniu danych rocznych spadła również sprzedaż srebrnej wersji Amerykańskich Orłów. W tym roku wyniosła ona 17,5 miliona uncji, to o 22% mniej niż w roku ubiegłym. Gorszy wynik zanotowano poprzednio w połowie 2009 roku.

[sam id=”3″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.