Apple mogłoby wykupić chińskie złoto

0

Zasoby cennego metalu w Chinach są warte – w przybliżeniu  – 64,3 miliarda dolarów, przy cenie  około 1 900 dolarów za uncję. Ta kwota nie stanowiłaby problemu na przykład dla koncernu Apple, który dysponuje odpowiednio sporymi zasobami pieniędzy.

 

Apple ma w zanadrzu około 122 miliardów dolarów. Szacuje się, że Chiny są w posiadaniu około 1054 ton złota; jego wartość w przybliżeniu to nieco ponad 64 miliardy dolarów. Gdyby Apple w całości wykupił chińskie zasoby, zostałoby mu jeszcze ponad 58 miliardów dolarów zapasu.

Oczywiście sytuacja ta jest mało prawdopodobna. Pokazuje jednak, w jak szybki sposób Apple mogłoby osiągnąć dużo większy poziom finansowy, patrząc na rosnące ceny złotego kruszcu.

Jak pisaliśmy wcześniej, Chiny powoli jednak dorównują w popycie na złoto innym gospodarkom, między innymi w Indiach.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.