Bankier.pl: Amerykańskiej mennicy zabrakło najmniejszych złotych monet

0

Amerykańskiej mennicy zabrakło złotych monet. Z powodu nadzwyczaj wielkiego popytu, US Mint zawiesiła sprzedaż najmniejszych bitych monet.

Bankier.plNajniższe od dwóch lat ceny złota przyciągają nabywców detalicznych. Jak poinformowała wczoraj wieczorem czasu polskiego Mennica Stanów Zjednoczonych, w jej magazynach wyczerpał się zapas monet American Eagle o wadze 0,1 uncji. To pierwszy tego typu przypadek od 2009 r.

Kłopoty w dostawach związane są z popytem wywołanym ubiegłotygodniowymi spadkami cen złota, w związku z którymi mennica zmieniła swój cennik. W efekcie w kwietniu popyt na złote monety bite przez US Mint był trzykrotnie większy niż w marcu. Sprzedaż najpopularniejszych monet o wadze 1 uncji wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o 118%. W sumie w tym miesiącu mennica sprzedała monety z serii American Eagle o wadze 175 tys. uncji – to 56 tys. mniej od historycznego rekordu odnotowanego w grudniu 2009 r.

Rosnący popyt na fizyczne złoto ze strony drobnych klientów można zaobserwować nie tylko w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich dniach o „gorączce złota” informowały lokalne media z Chin, Indii, Japonii czy Australii.

mz

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.