Bankier.pl: Złoto najwyżej od dwóch tygodni

0

Informacje o planach przyspieszenia dodruku pieniądza w Japonii wsparły notowania złota. Ceny żółtego metalu wyrażone w dolarach osiągnęły najwyższy poziom od 3 stycznia.

We wtorek Bank Japonii najprawdopodobniej ogłosi nielimitowany dodruk pieniądza, chcąc doprowadzić do osiągnięcia 2-procentowej inflacji. Rosnąca podaż papierowego pieniądza to dobra wiadomość dla posiadaczy złota, które staje się coraz rzadsze względem ilości gotówki krążącej po świecie.


W piątkowe południe za uncję złota na rynku terminowym płacono 1.691,15 dolarów, czyli o 0,3% więcej niż w czwartek. Wczoraj wieczorem za żółty metal płacono nawet 1.696,80 USD, czyli najwięcej od dwóch tygodni.

Oprócz fundamentalnego wsparcia ze strony banków centralnych kurs złota zareagował też na czynniki techniczne. Po dwukrotnym teście strefy 1.625-35 USD/oz – czyli poziomu 61,8% zniesienia ostatniej fali wzrostów – kurs kruszcu powrócił powyżej swej 200-sesyjnej średniej kroczącej.

K.K.

Zobacz w Mysaver TV

[sam id=”3″ codes=”true”]

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.