Białoruś szuka ratunku w złocie

0

Białoruska gospodarka od kilku lat jest w dość kiepskim stanie. Sytuacja polityczna powoduje rosnącą niechęć partnerów handlowych, nawet współpraca z Rosją nieco osłabła. W tej sytuacji prezydent Łukaszenko polecił służbom geologicznym poszukiwanie złota. 

Władze w Mińsku są gotowe przeznaczyć na poszukiwania 17,5 miliarda rubli (ponad 6 milionów złotych). Spodziewają się, że pod ziemią mogą znaleźć złoża złota wielkości 150 ton. Badania mają być prowadzone w okolicach Brześcia, Nowogródka i Nieświeża.

W całej wiadomości nie byłoby nic dziwnego gdyby nie fakt, że Białoruś poszukuje złota od 20 lat, raczej z marnym skutkiem. Cytowani przez IAR i onet geolodzy twierdzą, że badania sprowadzą się do szukania igły w stogu siana. To zapewne nie zniechęca prezydenta Łukaszenki, który jest znany z podobnych pomysłów. Niedawno miał nakazać ministrowi gospodarki zwiększenie wzrostu gospodarczego o 3 punkty procentowe.

Plany wydają się być desperacką próbą ratowania płynności finansowej zważywszy, że na obsługę długu zagranicznego Białoruś powinna wydać w tym roku 1,63 mld dolarów.

[sam id=”3″ codes=”true”]

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.