Bogactwo po grecku

0

Grecja jednym z najbogatszych państw w Europie? To całkiem możliwe. Niedawno pisaliśmy o właśnie realizowanych, największych projektach wydobycia złota na Starym Kontynencie. Coraz głośniej mówi się też o innych naturalnych zasobach tego południowego kraju.

 

Jak już pisaliśmy, dzięki projektom wydobywczym dwóch kanadyjskich firm, Grecja stanie się największym producentem złota w Europie już w 2016 roku. To jednak dopiero początek. Prawo dotyczące eksploatacji zasobów naturalnych, jest dopiero dostosowywane do współczesnych wymogów. Przez lata Grecja nie potrafiła zacząć poważnej eksploatacji złóż złota, ale też ropy czy gazu.

Dopiero kryzys zmusił władze w Atenach do intensywnej pracy. Teraz, jak podaje Reuters, na wydobycie może czekać nawet po 15 miliardów metrów sześciennych gazu i ropy. Niektórzy eksperci szacują, że złóż może być znacznie więcej.

Problemem Grecji może być jednak fakt, że do rozpoczęcia wydobycia potrzebuje inwestycji zagranicznych. To sprawi, że w przeciwieństwie do np. Norwegii, spora część zysków ze złóż może wędrować poza granice tego kraju. To konsekwencja podjęcia działań dopiero w czasie kryzysu.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.