Cena miedzi w górę. Przez spekulacje

0

Na londyńskiej giełdzie da się zauważyć wzrost cen miedzi. Według spekulacji, większy popyt na ten metal w Stanach Zjednoczonych i w Chinach może wpłynąć na spadek nadpodaży  na innych rynkach.

To z kolei powoduje wzrost cen miedzi na innych rynkach. W Londynie tona miedzi wyceniona została na ponad 8,25 tysiąca dolarów za tonę. To oznacza wzrost rzędu 0,2 procent. Obecnie chińska giełda jest zamknięta, z kolei na parkiecie w Nowym Jorku funt miedzi kosztuje 3,74 tysiąca dolarów.

Największe gospodarki światowe są obecnie dość mocno ożywione, na czym powinny skorzystać ceny miedzi. W sumie od początku tego roku cena metalu wzrosła o blisko 13 procent, w porównaniu do roku poprzedniego.

Wczoraj informowaliśmy również o wzrostach cen innego metalu, platyny. Globalna produkcja tego metalu szlachetnego spadnie o 2,7 procent do 5,68 milionów uncji, co jest najniższym wynikiem od trzynastu lat.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.