Cena złota wzrośnie trzykrotnie? Już za trzy lata

1

Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, w wywiadzie dla CNBC zapowiedział, że za kilka lat z nostalgią będziemy wspominać niskie ceny złota.

Zdaniem prezesa Euro Pacific Capital, wpływ na taki stan rzeczy ma luzowanie polityki monetarnej i brak kontroli nad wydatkami rządowymi. W wywiadzie dla stacji CNBC, który cytuje Puls Biznesu, zapowiedział, że w ciągu trzech najbliższych lat cena złota wzrośnie trzykrotnie.

To oznacza, że w latach 2014-2015 za uncję będziemy musieli zapłacić nawet do 5 tysięcy dolarów. Złoto umocni się wobec wszystkich walut, a inwestorzy będą w szoku, że dziś złoto jest tak tanie – mówił Peter Schiff. Jego zdaniem będziemy z nostalgią wspominać cenę 1700 dolarów.

Na antenie CNBC zapowiedział również, że Stany Zjednoczone czeka prawdziwy kryzys zaufania, spowodowany inflacją i obniżeniem wartości dolara.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Problem w tym, że drukowane ETFy oraz kontrakty na złoto oferowane na giełdach są zwykłym papierem, który psuje prawdziwy rynek złota. Przy pomocy takiego papierowego złota skutecznie zbijana jest rzeczywista cena realnego kruszcu. Dopóki cena realnego złota nie oderwie się na giełdach od tego drukowanego g..wna w postaci ETF, to paniska tego świata mogą sobie ustalać cenę złota jaka im pasuje w danym momencie. Dlatego też nigdy na takie odseparowanie tych rynków nie pozwolą.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.