Ceny srebra poszybują w górę

0

John Embry, główny strateg inwestycyjny w Sprott Asset Managment jest zdania, że cena srebra pójdzie mocno w górę w tym roku.

Powodem jest popyt, który znacznie wyprzedza podaż, a inwestorzy nakręcają popyt z powodu malejących źródeł. W rozmowie z King World News, John Embry stwierdził, że w ciągu ostatnich lat przemysł znacznie wykorzystał zasoby srebra z malejących, naziemnych źródeł.

Srebro jest obecnie jednym z kluczowych materiałów używanych w produkcji, o czym pisaliśmy w artykule „Srebrny Świt”. Srebro jest wykorzystywane w przełącznikach, zarówno tych małych jak i olbrzymich – powyżej 500 tysięcy volt i 15 tysięcy amperów. Używa się go w panelach sterowania maszyn, procesach chemicznych, kontrolerach ruchu kolejowego, a nawet w przyciskach wind, kuchenkach mikrofalowych, telewizorach czy komputerach.

Malejące zasoby napędzają inwestorów, by inwestować w ten szlachetny metal. Obecnie jednak popyt znacznie przekracza podaż, zarówno jeśli chodzi o wydobywane srebro, jak i to pochodzące z recyklingu. Ceny srebra w tym roku mogą mocno wzrosnąć.

Embry, w rozmowie z serwisem, zapewnił jednak, że jest optymistycznie nastawiony do sytuacji na rynku metali szlachetnych. Uważa, że spore wahania cenowe są typowe w trakcie zawirowań rynkowych.

Raport rynku złota 2016

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.