Ceny złota a rynek małych firm wydobywczych

0

Ciekawą korelację między rynkiem złota i srebra a sytuacją niewielkich firm wydobywczych opisuje jeden z amerykańskich blogów inwestycyjnych. Chodzi o sytuację, w której mimo zwiększonego zapotrzebowania na złoto, małe kopalnie nie są w stanie zwiększyć produkcji.

 

Co więcej zła sytuacja na światowych rynkach powoduje, że małe kompanie wydobywcze miały kłopoty ze znalezieniem kapitału. To o tyle zaskakujące, że ich sytuacja jest ściśle powiązana z zapotrzebowaniem na złoto. Zatem teoretycznie powinny się cieszyć zainteresowaniem inwestorów.

Szacuje się, że na rynku małych firm górniczych może brakować nawet miliarda dolarów kapitału. Jednak każda okazja inwestycyjna musi prędzej czy później znaleźć zainteresowanych. Cześć funduszy już teraz decyduje się na zwiększenie zaangażowania w spółkach notowanych na indeksach małych firm wydobywczych. Jak piszą autorzy wealthwire to swego rodzaju okno inwestycyjne i okazja na zarobienie pokaźnych sum na rosnącym rynku.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.