Ceny złota spadają po lepszym odczycie z amerykańskiego rynku pracy

0

W piątek poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. Odczyty okazały się pozytywne i wpłynęły na umocnienie dolara amerykańskiego oraz spadki cen złota. Lepsze odczyty mogą mieć wpływ na politykę pieniężną Rezerwy Federalnej i jej decyzję odnośnie podwyżki stóp procentowych w najbliższych miesiącach. Polityka pieniężna FED jest kluczowym czynnikiem kształtującym kurs dolara, a przez to ma również pośredni wpływ na cenę złota.

Reakcja na piątkowe dane

Spoglądając na poniższy wykres widzimy jak notowania złota w poprzednim tygodniu parokrotnie testowały okolice poziomu $1366, jednak żadna próba nie była skuteczna. Czerwoną strzałką została zaznaczona reakcja rynku na piątkowe dane ze Stanów Zjednoczonych. Widzimy jak w przeciągu jednej sesji ceny złota spadły o ponad $20 zamykając się blisko poziomu $1335 za uncję.

XAUUSDH1

Czy Rezerwa Federalna podniesie stopy procentowe jeszcze w tym roku?

Piątkowe solidne dane mogą mieć wpływ na najbliższe decyzje Rezerwy Federalnej (FED), ponieważ wzrosło prawdopodobieństwo podwyżek stóp procentowych. Według FedWatch Tool możliwość podwyżki stóp procentowych na grudniowym posiedzeniu wynosi teraz 38%. Rynki przewidują podwyżkę stóp procentowych dopiero w 2017 roku.

Kolejne posiedzenie FED odbędzie się dopiero 20-21 września a do tego czasu opublikowany zostanie jeszcze jeden raport z rynku pracy, ponowne oszacowanie PKB za drugi kwartał oraz odczyty inflacji CPI. Jeśli przyszłe dane okażą się lepsze może to odbić się negatywnie na notowaniach złota, które mogą tracić na wartości ze względu na większe prawdopodobieństwo  podwyżki stóp procentowych przez bank centralny USA.

Obejrzyj w Mysaver TV

Większa korekta na rynku złota?

Analizując poniższy wykres z perspektywy analizy technicznej możemy dostrzec formację podwójnego szczytu (zaznaczona czerwona linią). Może to oznaczać większą korektę ceny tego kruszcu. Pierwsze ważne wsparcie dla ceny (zielony obszar) znajduje się na poziomie $1305 za uncję. Jeśli to wsparcie zostanie pokonane kolejny poziom gdzie cena złota może zareagować to poziom $1270 za uncję.

XAUUSDDaily

 

easymarkets_logo

Raport rynku złota 2016

 

Przekaż dalej

O autorze

easyMarkets to pionierski, internetowy broker założony w 2003 roku, który w początkowym okresie działał pod nazwą "easy-forex". Z nami masz możliwość dostępu do globalnych rynków za pośrednictwem prostej platformy transakcyjnej oraz zawierania transakcji na popularnych instrumentach finansowych, między innymi walutach, kontraktach CFD oraz opcjach bankowych. https://www.easymarkets.com

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.