Chcesz sprzedać złoto? Zastanów się dwa razy

0

Obecne ceny złota skłaniają wiele osób do zastanowienia się nad sprzedażą swoich zasobów żółtego kruszcu. Każdemu kto się nad tym zastanawia wielu ekspertów poradziłoby coś zupełnie innego, mówiąc „kupujcie więcej złota”!

Howard Ruff ekspert serwisu kitco.com przekonuje, że prawdziwe rekordy złoto ma dopiero przed sobą. Przewiduje tez dalsze wzrosty cen srebra. W ostatnich dniach wielokrotnie analizowano wzrosty cen złota od początku dekady. Niemniej warto przywołać obrazowe porównanie cen złota z początku 2008 roku do dzisiejszych. Od tego czasu możemy mówić o niemal dwukrotnym wzroście cen. W styczniu 2008 uncja złota oscylowała w granicach 850 dolarów.

Do zakupów złota skłaniają też wszechobecne ostatnimi czasy w USA reklamy zachęcające do… sprzedaży złota. Popyt na żółty kruszec jest ogromny. Jak wiadomo w przypadku złota trudno tak po prostu zwiększyć podaż, więc wiele firm prześmiguje się w nowych pomysłach na wyciągnięcie od amerykanów wszystkiego co złote. Oto przykład:

Opinie ekspertów takich jak Howard Ruff wydają się być bardziej przekonujące niż powyższa reklama. W tej sytuacji wybór powinien raczej leżeć gdzieś pomiędzy złotem lub srebrem lub ewentualnie między sztabką a monetą bulionową.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.