Chiny mogą produkować nawet 800 ton złota rocznie

0

Jak podał chiński Urząd Kontroli Zasobów, w kraju środka w ubiegłym roku wyprodukowano niecałe 361 ton królewskiego kruszcu. Oznacza to wzrost w stosunku do roku 2010 o ok. 20 ton. Chiński rząd nie zamierza na tym poprzestać mimo że dalekowschodnie mocarstwo już teraz jest absolutnym liderem wydobycia złota. 

Przemysł wydobycia żółtego kruszcu traktowany jest w Chinach jako strategiczny. Większość kopalni i rafinacji złota jest skoncentrowana w zaledwie czterech prowincjach: Shantong, Henan, Jangxi, Fujian. Razem z autonomicznym regionem Mongolii Wewnętrznej wydobywa się tam i rafinuje ok 60 procent ze wspomnianych 360 ton.

Urząd Kontroli Zasobów przewiduje, że chińskie wydobycie złota wzrośnie w najbliższych latach do 400 ton rocznie. Maksymalne możliwości zostały ocenione na 800 ton rocznie. Przypomnijmy, że obecnie na świecie wydobywa się 2300 ton złota rocznie. Już teraz Chiny wyprzedzają takie kraje jak USA, Australia, RPA czy Rosja.

[sam id=”3″ codes=”true”]

Goldsaver.pl

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.