Chiny skupują koreańskie złoto

0

Dziennik „Chosun Ilbo” z Korei Południowej dotarł do informacji, wedle których władze Korei Północnej w tajemnicy wyprzedają swoje złoto Chinom. W 2011 roku miała to być cała północnokoreańska produkcja kruszcu sięgająca 1,5 tony.

Według informacji gazety w tym roku Korea Płn. wyprzedaje też swoje rezerwy królewskiego kruszcu. Na sprzedaży kolejnych 2 ton złota Phenian miał zarobić ok. 100 milionów dolarów. Chiny chętnie skupują kruszec od znajdującego się w dramatycznej sytuacji sąsiada. Zdaniem południowokoreańskich komentatorów stan gospodarki Korei Północnej musi być naprawdę ciężki, skoro wyprzedawane są rezerwy, które przetrwały nawet kryzysy lat 90 ubiegłego stulecia.

Jeśli informacje okazałyby się prawdziwe to w równym stopniu do dramatycznej sytuacji komunistycznego skansenu pokazują politykę Chin. Państwo Środka z pełną konsekwencją gromadzi zapasy kruszcu, nie przejmując się światowymi statystykami. W związku z tym trudno przewidzieć ile złota faktycznie posiadają Chiny.

 

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.