Chiny wspierają wzrost złota

1

Chiny notują bardzo wysokie wyniki, jeśli chodzi o import złota. W listopadzie był on dwukrotnie wyższy, niż w październiku 2012 roku – poinformowała agencja Bloomberg.

Z wyliczeń agencji wynika, że listopad był bardzo dobrym miesiącem dla złota w Chinach. Import szlachetnego metalu był dwukrotnie wyższy, niż miesiąc wcześniej, a także był najwyższy od kwietnia minionego roku. Rynek złota nabiera więc tempa, choć analitycy wskazują również na spory udział japońskich funduszy emerytalnych w głównym nurcie obrotu metalem.

Jak wynika z analiz, w Azji popyt na złoto będzie rósł – mieszkańcy kontynentu jak również banki centralne mają zwiększać swoje zasoby w obawie przed rosnącą inflacją. Zdaniem Bloomberga, te działania wpłyną znacząco na rynek złota w ciągu najbliższych dwóch lat. W tym czasie, według prognoz, zakupy żółtego kruszcu mają być najbardziej wzmożone.

Co więcej, w ciągu najbliższych 24 miesięcy, wspomniane wcześniej japońskie fundusze emerytalne mają zwiększyć swoje aktywa w złocie do 100 milionów jenów, co przekłada się na ponad 1,1, miliarda euro. Obecnie wartość zasobów szlachetnego metalu waha się w granicach 45 miliardów jenów.

[sam id=”3″ codes=”true”]

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.