Chiny zajmą złotą pozycję Indii?

0

W Szanghaju zostały zaprezentowane dane chińskiego stowarzyszenia grupującego firmy wydobywające metale kolorowe. Potwierdzają one wcześniejsze dane World Gold Council o rosnącym popycie na złoto w Państwie Środka. Chiny stają się złotą potęgą.

Według chińskich danych konsumpcja złota w tym kraju wzrosła o 33 procent do 761 ton w 2011 roku. Natomiast w przypadku srebra konsumpcja urosła o 6,8% do 6,088 ton. W przypadku złota oznacza to, że Chińczycy „skonsumowali” o 190 więcej złota niż w 2010 roku.

W przypadku złotej biżuterii dane mówią o 28 procentowym wzroście do ponad 450 ton. Nastąpił też wzrost udziału złotych sztabek w rynku aż o 51% do blisko 214 ton. W przypadku złotych monet jest mowa o 25 procentowym wzroście do 21 ton.

Z kolei wieści napływające z Indii nie są tak optymistyczne. Drugi azjatycki gigant boryka się z wysokimi cenami złota i notuje znaczne spadki konsumpcji. Władze Indii liczą na korekty cen żółtego kruszcu. Mają one pomóc gospodarce w której ropa i złoto to jedne z najważniejszych produktów importowych.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.