Co można kupić za złoto?

0

Amerykański dziennikarz i bloger pracujący dla Reutersa uzbrojony w jedno-gramową sztabkę złota postanowił wybrać się na zakupy. Mimo nieco sarkastycznego nastawienia do całej sprawy i specyficznego doboru miejsc zakupów, przygotowany przez niego materiał video jest bardzo pouczający.

Felix Salmon rozpoczął próbę wymiany gramowej sztabki na skrzynkę piwa. Próbował to jednak zrobić u jego dostawcy. Dodajmy, że ów dostawca wydaje się być bardzo dobrze zorientowany w cenach złota. Wiedział, że gram złota to ok. 50 dolarów, wiedział też, że za taką wymianę zwolni go jego szef.

Kolejne próby Salmon podejmuje, nie wiedzieć czemu, w sklepach sieciowych, gdzie natrafia na dość prozaiczne problemy takie jak zakaz filmowania. Mimo nastawienia dziennikarza do całego eksperymentu, warto jednak poczekać na finał, który pokazuje jaki stosunek do złota mają drobni przedsiębiorcy, którzy z prawdziwym kapitalizmem mają dziś najwięcej wspólnego.

Miłego oglądania:

 

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.