Coraz więcej złota sprzedajemy za granicą

0

Ożywienie rynku złota to w dużej mierze skutek osłabienia gospodarczego i bezrobocia – szukamy nowych sposobów pozyskania gotówki. Stąd spore zainteresowanie kruszcem.


Notowania złota utrzymują się na dość wysokim poziomie i dla wielu jest to zachęta, by zainteresować się inwestycją lub spieniężeniem już posiadanych zasobów tego metalu. Złoto trzyma się nieźle i – jak już informowaliśmy – coraz więcej inwestorów się do niego przekonuje, w tym również George Soros, który wcześniej podchodził dość sceptycznie do prognoz na tym rynku.

Złoto można również prościej sprzedać, również za granicą, z czego Polacy chętnie korzystają – podaje Puls Biznesu. Rośnie liczba punktów sprzedaży tego metalu, co więcej, wstępną wycenę można bez problemu uzyskać również za pomocą Internetu.

Tyle trendy. Prognozy dotyczące złota są jednak różne. Według Petera Schiffa, szefa Euro Pacific Capital, za złoto trzeba będzie zapłacić 5 tys. dolarów za uncję. Wzrost ceny kruszcu jest efektem polityki banków centralnych, dodrukowywania pieniędzy. Cytowany przez CNBC twierdzi, że mimo wszystko nie jest to górna granica ceny kruszcu, a przy swobodnej polityce monetarnej, złoto może jeszcze bardziej zdrożeć.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.