Dlaczego warto inwestować w srebro

0

Srebro wciąż pozostaje metalem niedocenionym. Tymczasem jest wykorzystywane bardzo szeroko od elektroniki po medycynę. Coraz częściej pojawiają się informacje choćby z firmy Apple, że już wkrótce najnowsze generacje laptopów i smarfonów mogą być wyposażone w baterie oparte na srebrze, które wyprą z rynku ogniwa litowo-jonowe. Portal wealthwire.com podał 4 powody dla których w każdym portfelu inwestycyjnym powinno być srebro.

  1. Szerokie wykorzystanie srebra. Z jednej strony wielorakość zastosowań tego metalu czyni go mniej „ekskluzywnym” od złota, ale w zamian daje mu inne atuty. Zdaniem Wealthwire jest to choćby trwałość jego wartości.
  2. Uzupełnienie. Srebro to doskonałe uzupełnienie dla złota. Jeśli inwestujemy w obydwa metale szlachetne to zyskujemy większe bezpieczeństwo. W momencie kiedy spada popyt na drożejące złoto (np. wśród jubilerów), łatwo zastąpić je srebrem.
  3. Dostępność. Dużo łatwiej kupić większą ilość srebra nie wydając na nie fortuny. Uncja tego metalu jest wielokrotnie tańsza co dla wielu inwestorów, którym zależy na skali, wciąż jest magnesem.
  4. Dużo możliwości inwestycyjnych. Sposobów lokowania pieniędzy w srebrze jest bardzo dużo. Jest to zaleta powiązana z jego szerokim zastosowaniem, a inwestowanie jest bardzo wygodne.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.