Droga na północ

0

Złoto coraz wyraźniej szykuje się do tytułowej drogi na północ. Co prawda na krótką metę stoją przed nim, póki co, trudne do sforsowania granice. Niemniej perspektywy są coraz lepsze, a dodruk pieniądza w USA coraz bliższy.

Strach przed recesją wśród amerykańskich decydentów jest tak duży, że każdy zły sygnał z gospodarki to niemal pewne ruchy w stylu „luzowania polityki pieniężnej” i „stymulowania gospodarki”. Zaordynowanie mitycznego QE3 staje się zatem coraz bardziej prawdopodobne.

Rosnący popyt na złoto jest już widoczny nie tylko w Chinach. Zauważają go także eksperci niemieckiego Commerzbanku, którzy ogłosili prognozy dla złota na poziomie 1900 USD za uncję. Prognoza opiera się w dużym stopniu właśnie na przewidywanym skokowym wzroście popytu, który ma nastąpić w drugiej połowie 2012 roku, czyli właściwie teraz.

W krótkim terminie złoto będzie musiało sforsować granice 1635 i 1655 USD za uncję, a następnie zapewne 1680 dolarów. Niemniej kierunek północ jest coraz bardziej widoczny.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.