Dukaty gratką dla kolekcjonerów

0

Niezwykłą replikę XVII wiecznej monety wypuściła na rynek Mennica Polska. Chodzi o studukatówkę Zygmunta III Wazy z 1621 r. Mennica przygotowała monety w trzech wersjach. Najdroższa kosztuje 110 tysięcy złotych.

 

Za wspomnianą kwotę monetę kupi tylko jeden klient gdyż taka cena przypisana jest jedynie do pierwszej z wybitych studukatówek o wadze 357 gramów. Pozostałe 18 sztuk będzie można kupić za 99 tysięcy złotych. W ofercie są też niewielkie repliki w cenie 2500 zł.

Moneta odwzorowuje oryginał z 1621 roku. W 2008 roku jeden ostatnich znanych egzemplarzy monety Zygmunta III Wazy został zlicytowany w Nowym Jorku za blisko 1,5 miliona dolarów. O monetę walczyło wtedy Zamek Królewski w Warszawie, jednak studukatówka trafiła do kolekcjonera z Niemiec.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.