Eksperci Deutsche Bank: Złoto to waluta

0

W jednym z najnowszych raportów analitycy Deutsche Banku Daniel Brebner i Xiao Fu przekonują, że złoto nie zachowuje się jak towar a mocna waluta postrzegana przez inwestorów jako bezpieczna przystań.

 

Analitycy jednego z największych banków na świecie piszą, że dotychczas jednym objawów kryzysu był rosnący popyt na mocne waluty takie jak dolar i spadek zainteresowania towarami. Ten mechanizm wynika z mniejszej skłonności do ryzyka. Z kolei kiedy „apetyt na ryzyko” rósł drożały też towary. Temu mechanizmowi od dłuższego czasu nie poddaje się złoto co zdaniem Xiao Fu i Brebnera powoduje, że złoto należy postrzegać jako jedną z mocnych walut.

Dodatkowym poparciem tej opinii jest fakt, że jednym z fundamentów obecnych wzrostów cen złota jest popyt napędzany przez banki centralne. A jeśli kruszec skupują i przechowują takie instytucje to można traktować złoto jako uznaną formę pieniedzy.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.