Eurodolar a złoto

0

Od pewnego czasu spory wpływ na kształtowanie się cen złota w Polsce i wielu innych krajach europejskich ma kurs tzw. eurodolara. Wpływ kursu pary walut wpływa jednak na żółty kruszec zazwyczaj w dość specyficznych sytuacjach.

 

Obecnie wielu inwestorów wciąż pozostaje w stanie zawieszenia ze względu na nie do końca jasne sygnały z gospodarek USA i Europy. Jednak nie jest to raczej oczekiwanie na cud uzdrowienia i podjęcie rozsądnych kroków przez decydentów. Pytania krążą głównie wokół skali pomocy publicznej, terminach kolejnych tzw. dodruków pieniądza itp.

W tej sytuacji jeśli następuje lekkie umocnienie dolara w stosunku do euro i innych walut europejskich to ceny złota np. w złotówkach szybują w górę przy jednoczesnych spadkach w dolarach. Krzysztof Kolany, analityk bankier.pl przewiduje, że taka sytuacja nie będzie jednak miała miejsca w momencie kiedy wahania kursów walut zostaną zastąpione przez fundamentalne podstawy wzrostowe na rynku złota lub trwałą tendencję spadkową.

Analityk stawia na zdecydowane wzrosty i przewiduje, że są one kwestią czasu. Fundamentalnych podstaw wzrostu wciąż bowiem jest bardzo dużo. Od rosnącego chińskiego popytu, po przewidywany dodruk pieniądza w USA i Europie.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.