Graficznie o złotej bańce

0

Ostrzeżenia o bańce spekulacyjnej na złocie pojawiają się właściwie podczas każdej korekty cen. Niezależnie od tego czym dana korekta jest spowodowana. Dziś prezentujemy ciekawą infografikę, która rozprawia się z mitem „złotej bańki”, przygotowaną przez Gold Bullion International.

W infografice znajdziecie między innymi ciekawe zestawienie wykresu cen złota z lat ’71-’82 (załamanie ceny złota) z indeksem Nasdaq i cenami żółtego kruszcu z ostatniej dekady. Jest też wykres pokazujący stabilny wzrost ceny złota w ostatniej dekadzie.

Szczególnie ciekawie wypada zestawienie pokazujące jaka część światowego bogactwa jest ulokowana w złocie i jak to wyglądało w przeszłości. Znajdziecie też rzadko pokazywane zestawienie światowego zapotrzebowania na złoto per capita i wykres pokazujący zakupy banków centralnych na rynku złota.

Wszystkie zaprezentowane dane nijak nie pasują do teorii o złotej bańce, ale jej zwolenników zapewne tak łatwo nie ubędzie.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.