Greckie złoto na kryzys. Powstaną nowe kopalnie

0

Grecki rząd, chcąc zmniejszyć swoje zadłużenie, sprzedał koncesje na poszukiwanie nowych złóż zasobów naturalnych. Nowe kopalnie i miejsca wydobywcze powstaną na północy kraju.

 

Jedną z firm, która stworzy nową kopalnię odkrywkową, będzie Hellas Gold. Górnicy będą poszukiwać złota w górze Kakavos. Według informacji, region ten jest bogaty w miedź, srebro, cynk i złoto . Ceny metali wzrosły przed ostatnie dziesięć lat, dlatego też kolejne inwestycje w tym zakresie mogą podreperować sytuację gospodarczą w Grecji – podaje serwis presseurop.

Mieszkańcy północnej Grecji nie  są jednak zadowoleni z inwestycji. Ich zdaniem, nowe kopalnie i systemy wydobywcze mogą źle wpłynąć na ekosystem regionu. Źródłem buntu jest przede wszystkim brak pewności, w jaki sposób budowa nowej kopalni wpłynie na przykład na wody gruntowe, czy chociażby duże stężenie arszeniku.

Wiceprezes Eldorado Gold, większościowego udziałowca Hellas Gold zapewnia jednak, że firma przestrzega europejskich wymogów i greckich przepisów dotyczących ochrony środowiska. Eduardo Moura twierdzi również, że koncern dysponuje odpowiednimi zabezpieczeniami, a proces produkcji i wydobycia metali będzie bezpieczny.

Goldsaver.pl

 

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.