Grudzień był dobrym miesiącem dla srebrnych monet

0

Amerykański urząd US Mint poinformował, że roczna sprzedaż sztabek złota spadła w 2012 roku z miliona uncji do poziomu 753 tysięcy. Jednocześnie odnotowano bardzo dobry wynik rocznej sprzedaży srebra.

W grudniu minionego, 2012 roku, najpopularniejsze srebrne monety American Eagle odnotowały trzeci, najwyższy wynik w historii swojej sprzedaży. Jeśli natomiast chodzi o sprzedaż złotych sztabek, to odnotowały w grudniu wynik 76 tysięcy uncji, co jest wynikiem lepszym od grudnia 2011 roku, kiedy sprzedaż dla inwestorów plasowała się na poziomie 65 tysięcy uncji.

W całym 2012 roku, w Ameryce sprzedanych zostało 753 tysiące uncji złota w sztabkach. To spadek w porównaniu do poprzedniego, sporo lepszego pod względem sprzedaży złota, 2011 roku.

Jednocześnie rozpoczęła się sprzedaż złotych monet datowanych na 2013 rok. Roczna sprzedaż srebrnych monet American Eagle wyniosła ponad 33,7 miliona uncji, co jest z kolei spadkiem sprzedaży. Orzeł jest jednak jedną z najpopularniejszych monet, a prognozy względem jego sprzedaży są dość optymistyczne i pozwalają sądzić, że popyt na nie wkrótce wzrośnie. W 2011 roku sprzedaż plasowała się na poziomie ponad 39,8 miliona. Niemniej jednak grudzień 2012 roku był dobrym miesiącem dla sprzedaży kruszców srebra – zanotowano trzeci najlepszy wynik w historii.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.