Hojny datek: moneta warta 500 dolarów

0

Amerykańska Salvation Army od 30 lat zbiera przedświąteczne datki dla najuboższych. W tym roku, wśród wrzucanych monet i banknotów, znaleziona została złota moneta warta 500 dolarów.

 

Moneta trafiła do tradycyjnego, czerwonego pojemnika, które co roku wystawiane jest w Nowym Jorku. W ten sposób zbierane są datki dla biednych, które Armia przekazuje im przed świętami. Jeden z darczyńców okazał się bardzo hojny – do puszki wrzucił banknot studolarowy, w który zawinięta była złota moneta.

Specjaliści oszacowali wartość datku na 500 dolarów. Złota moneta została przekazana całkowicie anonimowo, w ubiegły piątek. Datek został odkryty w poniedziałek, podczas liczenia zawartości puszki.

Według statystyk Salvation Army, w ciągu ostatnich 30 lat, od kiedy zbierane są pieniądze, urzędnicy znaleźli około 400 złotych monet. Ponadto złote, wartościowe monety, zostały ostatnio znalezione w innych stanach: Iowa, Nebrasce, Illinois, Północnej Karolinie oraz na Florydzie.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.