Ile złota jest na świecie?

1

Fakt, że złoto jest jednym z najrzadszych metali szlachetnych nie jest dla nikogo tajemnicą. Wiemy, że złota w porównaniu z innymi zasobami naturalnymi jest mało, ale ile konkretnie? Redaktorzy Wealth Daily postanowili sprawdzić ile miejsca zajęłoby całe złoto, które obecnie jest w obiegu.

Okazuje się, że gdyby zebrać całe fizycznie istniejące na świecie złoto (które jest już wydobyte) i stopić w jeden wielki sześcian to miałby on boki o długości niecałych 20 metrów. Czyli podstawa takiej figury nie byłaby większa na długość i szerokość od dwóch boisk siatkarskich ustawionych obok siebie.

Ilość złota w obiegu oczywiście rośnie. Co roku do obiegu trafia 50 milionów nowych uncji trojańskich złota.

Tego typu porównanie uświadamia dość obrazowo z jak rzadkim metalem mamy do czynienia, co de facto jest jedną z podstaw, które od setek lat czynią złoto tak wartościowym.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.