Inwestycje alternatywne coraz bardziej popularne

1

Polacy coraz bardziej przekonują się do alternatywnych form inwestowania. Rośnie nie tylko rynek metali szlachetnych. Pojawia się coraz więcej możliwości inwestowania w wino, whisky, znaczki czy nawet autografy.

– W bordoskie wina leżakujące w beczkach w tym roku Polacy zainwestowali 50 mln zł. To kilkukrotny wzrost w porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem, kiedy nasi rodacy ulokowali tak 8 mln zł – mówi w wypowiedzi dla PAP Maciej Kossowski, prezes Wealth Solutions, firmy pośredniczącej w inwestycjach w wino i whisky.

Niedawno w poradniku „co jeśli nie złoto” pisaliśmy o możliwości inwestowania w dzieła sztuki. Obecnie poza, wymagającą sporej wiedzy, formą inwestycji bezpośrednich można ulokować pieniądze w dziełach sztuki za pośrednictwem pierwszego w Europie Środkowej funduszu, który wyspecjalizował się w tego typu przedsięwzięciach. Utworzyły go Dom Aukcyjny Abbey House i fundusz Idea TFI.

Na zachodzie Europy i w USA tego typu fundusze obsługują spora część rynku inwestycji alternatywnych. Inwestują między innymi w zabytkowe samochody, znaczki czy autografy gwiazd sportu i show biznesu. Z czasem takie oferty pojawią się zapewne także w Polsce. Warto zaznaczyć, że wielu inwestorów traktuje takie nieco egzotyczne formy lokowania pieniędzy jako element dywersyfikacji. My tradycyjnie sugerujemy metale szlachetne jako solidną podstawę portfela inwestycji alternatywnych.

 

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Z powodu spekulacji na rynkach finansowych rośnie niepokój. Powiększają go medialne apele Obamy i doniesienia o pogłębiającym się kryzysie Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Jak nie gotówka i akcje to co? Dobra, które są oderwane i niezależne od rynków finansowych i gospodarek: rynek złota i rynek sztuki

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.