Inwestycje alternatywne coraz bardziej popularne

1

Polacy coraz bardziej przekonują się do alternatywnych form inwestowania. Rośnie nie tylko rynek metali szlachetnych. Pojawia się coraz więcej możliwości inwestowania w wino, whisky, znaczki czy nawet autografy.

– W bordoskie wina leżakujące w beczkach w tym roku Polacy zainwestowali 50 mln zł. To kilkukrotny wzrost w porównaniu z ubiegłorocznym wynikiem, kiedy nasi rodacy ulokowali tak 8 mln zł – mówi w wypowiedzi dla PAP Maciej Kossowski, prezes Wealth Solutions, firmy pośredniczącej w inwestycjach w wino i whisky.

Niedawno w poradniku „co jeśli nie złoto” pisaliśmy o możliwości inwestowania w dzieła sztuki. Obecnie poza, wymagającą sporej wiedzy, formą inwestycji bezpośrednich można ulokować pieniądze w dziełach sztuki za pośrednictwem pierwszego w Europie Środkowej funduszu, który wyspecjalizował się w tego typu przedsięwzięciach. Utworzyły go Dom Aukcyjny Abbey House i fundusz Idea TFI.

Na zachodzie Europy i w USA tego typu fundusze obsługują spora część rynku inwestycji alternatywnych. Inwestują między innymi w zabytkowe samochody, znaczki czy autografy gwiazd sportu i show biznesu. Z czasem takie oferty pojawią się zapewne także w Polsce. Warto zaznaczyć, że wielu inwestorów traktuje takie nieco egzotyczne formy lokowania pieniędzy jako element dywersyfikacji. My tradycyjnie sugerujemy metale szlachetne jako solidną podstawę portfela inwestycji alternatywnych.

 

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Z powodu spekulacji na rynkach finansowych rośnie niepokój. Powiększają go medialne apele Obamy i doniesienia o pogłębiającym się kryzysie Grecji, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Włoch. Jak nie gotówka i akcje to co? Dobra, które są oderwane i niezależne od rynków finansowych i gospodarek: rynek złota i rynek sztuki

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.