Jaka będzie cena złota w 2014 roku?

0

Przed obecną korektą, kiedy złoto notowało rekordowe wzrosty, pojawiało się wiele prognoz dotyczących kształtowania się cen w najbliższych miesiącach. Mimo że wiele z nich powinniśmy traktować z dystansem, to ciekawa do zaprezentowania wydaje się być prognoza Casey Research. Po pierwsze dlatego, że pojawia się w momencie kiedy optymizm nie jest w modzie wśród analityków. Po drugie zaś chodzi o sposób w jaki została wyliczona.

 

Twórcy prognozy zauważyli pewną korelację pomiędzy bazą monetarną a cenami złota. Wykres tej zależności jest jednoznaczny. Każdy wzrost bazy monetarnej z pewnym opóźnieniem powoduje wzrost cen złota.

W związku z tym twórcy prognozy wyliczyli, że w styczniu 2014 roku cena złota sięgnie 2300 dolarów za uncję. Skąd takie założenie? Z pomocą przychodzi sam FED i jego plany bezterminowego dodruku pieniądza pod nazwą QE3. Oczywiście FED może w każdej chwili wstrzymać wykup obligacji, ale z tego mechanizmu korzysta nie tylko amerykańska rezerwa federalna. Równie ochoczo drukują Europejski Bank Centralny czy bank centralny Japonii.

 

Goldsaver.pl

 

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.