Jaka będzie sytuacja złota w tym roku?

0

Duzi inwestorzy wycofują się z rynku złota. Po 12 latach ceny kruszcu mogą przestać rosnąć i zaliczą dołki. Jednak nie wszyscy są tak negatywnie nastawieni.

Jak podaje Puls Biznesu, wiele instytucji jest optymistycznie nastawionych do sytuacji złota w tym roku. Prognozują zwyżki w pierwszej połowie 2013, dopiero w drugiej nieznaczne spadki cen kruszcu. Od 12 lat złoto systematycznie rośnie, ten rok może być jednak przełomowy.

Dalsze wzrosty cen złota mógłby wywołać między innymi niski poziom stóp procentowych. Niemniej jednak w ostatnich miesiącach – jak zauważa dziennik – nie był to wystarczający powód, by windować ceny kruszcu w górę. Część inwestorów nie przekonuje się również do złota jako do zabezpieczenia przed słabnącą walutą.

Nie można jednak powiedzieć, że myślenie inwestorów jest wyłącznie negatywne. Banki centralne mają znaczący wpływ na ceny złota – skupowanie kruszcu napędza zainteresowanie inwestorów i konsumentów. Rośnie również zainteresowanie kupnem złota w Chinach, jak również w Rosji i Indiach.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.