Japończycy poszkodowani w tsunami otrzymują złoto

0

Anonimowe przesyłki ze sztabkami złota trafiają do wybrzeży Japonii, miasta Ishinomaki, które zostało zniszczone w wyniku tsunami. Mieszkańcy miast stracili w tragedii niemal cały swój dobytek.

Tsunami nawiedziło wybrzeża Japonii w 2011 roku, ucierpiało miasto Ishinomaki. Teraz do urzędów i instytucji przychodzą paczki od nieznanego nadawcy, w których znajduje się złoto w postaci sztabek. Pierwsza przyszła dziesięć dni temu. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na informacje BBC, wartość darowizn wynosi obecnie 250 tysięcy dolarów.

Łącznie, w czasie ostatnich dziecięciu dni, dwie organizacje pomagające ofiarom katastrofy, jak również firma, która zarządza miejscowym targiem rybnym, otrzymały od darczyńcy po dwa kilogramy złota. To spora ilość, biorąc również pod uwagę, że nadawca nie został ujawniony.

Poza sztabkami złota, w przesyłkach nie znajdują się żadne dodatkowe wiadomości. Na paczce nie widnieje również adres zwrotny, a sztabki zabezpieczone zostały jedynie papierem pakownym i folią bąbelkową. Jedyne, co udało się ustalić, to wysłanie paczek z miasta Nagano.

Fala tsunami, która nawiedziła wybrzeże Japonii, zabiła trzy tysiące osób oraz zniszczyła blisko 40 tysięcy budynków. Do dziś trwają prace przy odbudowie miasteczka.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.