Katarska rodzina królewska zainwestuje w złoto kilka miliardów dolarów

0

By napić się piwa nie musisz kupować browaru. Z tym zdaniem wyraźnie nie zgadzają się członkowie katarskiej rodziny królewskiej. Jak podaje serwis wealthwire.com Katarczycy właśnie wybierają się „na zakupy”. Zainwestują między innymi w spółkę wydobywającą złoto w Grecji.


Tym razem bliskowschodni krezusi chcą wydać nawet 10 miliardów dolarów na zabezpieczenie swoich inwestycji. Nowe zaplecze ma być budowane w oparciu o surowce naturalne ze złotem na czele. Quatar Holdings reprezentujący interesy rodziny wyszedł z założenia, że samo kupowanie złota to za mało. Dlatego zdecydowali się na udziały w firmie European Goldfields, która prowadzi obecnie projekty wydobywcze w Rumunii, Turcji i Grecji.

Właśnie w tym ostatnim kraju są one najbardziej zaawansowane. Katarska inwestycja w spółkę notowaną na londyńskiej giełdzie sięgnie miliarda dolarów. Projekt podobno jest bardzo zaawansowany, a na czele European Goldfields stoi Martyn Konig, osoba uznawana za weterana rynku złota. Co miało być decydującym czynnikiem w wyborze inwestycji.

Projekt wydobywczy w Grecji po ukończeniu inwestycji ma dać nawet 1500 miejsc pracy, co w połączeniu z wpompowaniem gigantycznych pieniędzy jest niewątpliwie dobrą informacją dla tonącej greckiej gospodarki.

Zapewne niedługo usłyszymy o kolejnych złotych inwestycjach Quatar Holdings.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.