Kazachstan zbroi się w złoto

0

Bank centralny Kazachstanu planuje zwiększenia procentowego udziału złota w swoich rezerwach walutowych i kruszcowych. Rezerwy złota w tym kraju są zwiększane regularnie od kilku lat. Teraz udział złota ma w nich wynieść 20 procent.

 

Kazachski bank centralny planuje zwiększyć rezerwy przez zakup w sumie 24,5 tony złota. Głównie u lokalnych producentów. Jednocześnie bank ogłosił zmniejszenie udziału euro w rezerwach walutowych z 30 do 25 procent.

Kazachstan jest w gronie państw, które intensywnie rozbudowują swoje oficjalne rezerwy złota. Najbardziej aktywni gracze na tym rynku to Rosja, Meksyk, Kolumbia, Korea Południowa a ostatnio także Turcja.

Kazachskie rezerwy złota i obcych walut mają wartość bliską 34 miliardów dolarów. To o 17 procent więcej niż przed końcem 2011 roku. Tylko od początku roku 2012 bank centralny tego kraju zakupił ponad 10 ton złota.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.