KGHM znalazł złoto w Polsce

0

Podczas poszukiwań w rejonie Warty Bolesławieckiej pracownicy KGHM natrafili na znaczne ilości miedzi i srebra. Największym zaskoczeniem było jednak stwierdzenie stosunkowo wysokiej zawartości złota.

 

Jak podaje Radio Elka warstwa złotonośna ma kilkadziesiąt centymetrów i znajduje się pod warstwą zawierającą rudę miedzi. Teraz mają zostać przeprowadzone dodatkowe badania, które zweryfikują jak duże jest znalezione złoże i czy opłaca się jego eksploatacja.

Prezes Polskiej Miedzi Herbert Wirth w wypowiedzi dla Radia Elka mówi: – Dla mnie ważnym elementem jest poszerzenie bazy zasobowej. Musimy więc lepiej udokumentować te zasoby. Odwiercono osiem otworów i wyniki są pozytywne, to daje nam większe szanse.

Jeśli kolejne odwierty potwierdzą znaczną obecność złota w odkrytych złożach podniesie się wartość całej inwestycji w rejonie Bolesławca gdzie KGHM nie było aktywne od kilkudziesięciu lat.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.