Kierunek Iran

0

Ostatnio pisaliśmy o masowym sprowadzaniu tureckiego złota do Iranu bezpośrednio i poprzez inne państwa regionu. Informacje o masowym eksporcie złota do Iranu pochodzą z oficjalnych źródeł tureckich. Teraz okazuje się, że do Iranu prowadzi także dziesiątki szlaków przemytniczych, którymi trafiają ogromne ilości metali szlachetnych.
Zapotrzebowanie na złoto w Iranie przyciąga setki przemytników z całego świata. Jak podaje portal wealthwire.com  do Iranu mogło w ostatnich miesiącach trafić nawet 1,4 miliarda dolarów przewiezionych w zwykłych torbach bagażowych.

Okazuje się, że zapotrzebowanie ograniczanego sankcjami kraju jest tak ogromne, że równie dużym wzięciem cieszy się srebro, którego w tym roku Irańczycy mieli kupić za 10 milionów dolarów.

Kanały przerzutowe są różne, od takich wykorzystujących ruch turystyczny, po irańskich biznesmenów działających w Turcji i Emiratach Arabskich, którzy następnie przewożą złoto do ojczyzny.

Równocześnie warto zauważyć, że przemyt złota do Iranu nie jest specjalnie utrudniany przez władze w Teheranie. Gorzej z wywożeniem metali szlachetnych z tego kraju. To jest coraz trudniejsze w wersji legalnej i nielegalnej.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.