Kolejna moneta z serii „Polskie okręty” od NBP

0

Emisja dwuzłotówki przedstawiającej niszczyciela o nazwie „Piorun” przewidziana jest na 12 grudnia tego roku. Piorun został przekazany polskiej Marynarce Wojennej w listopadzie 1940 roku.
Narodowy Bank Polski kilka dni temu upublicznił monetę, ostatnią w tym roku z serii „Polskie okręty”. Polska Marynarka Wojenna otrzymała niszczyciela o nazwie „Piorun” 5 listopada 1940, w zamian za niszczyciel ORP „Grom”, który został utracony pod Narwikiem. Brytyjczycy odzyskali „Pioruna” we wrześniu 1946 roku – pod polską flagą okręt przepłynął ponad 218 tysięcy mil morskich.

Moneta NBP została wykonana ze stopu Nordic Gold. W sprzedaży będzie dostępna od 12 grudnia 2012 roku, a do obiegu zostanie wprowadzonych 800 tysięcy egzemplarzy. Będzie to ostatnia moneta kolekcjonerska w tym roku.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.