Kolejna ofiara oszustów

0

Mimo afer z parabankowymi lokatami w złoto, informacji o nieuczciwych sprzedawcach kruszcu na serwisach aukcyjnych czy kolejnych doniesień o przydrożnych oszustach wielu Polaków nadal nabiera się na „okazyjne oferty”. Tym razem ofiarą przestępców padł przedsiębiorca z Lęborka.

Jak podaje serwis tvn24.pl biznesmen mógł stracić nawet 70 tysięcy złotych. Mężczyzna skusił się na zakup ok. 2 kilogramów złota od poszukiwanych przez policję kobiet. Oszustki oferowały kruszec pod postacią rzekomo złotych pierścionków. W rzeczywistości biżuteria była wykonana z popularnego wśród fałszerzy tombaku. O podobnej historii pisaliśmy już przed kilkoma dniami. Tym razem oszustwo miało znacznie większą skalę. Rynkowa cena takiej ilości złota może sięgnąć nawet 420 tysięcy złotych.

Tombak jest na pierwszy rzut oka trudny do odróżnienia od królewskiego kruszcu. Przypomina tzw. rosyjską odmianę złota przez swoją lekko czerwone zabarwienie (w przypadku rosyjskiego złota to efekt domieszki miedzi). Tym bardziej zawieranie takich transakcji w przypadkowych miejscach z nieznanymi sprzedawcami to ogromne ryzyko utraty pieniędzy. Fizyczne złoto pod postacią sztabek, monet czy biżuterii najlepiej nabywać w oficjalnych punktach sprzedaży i u sprawdzonych dostawców.

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.